Skip to content

Palvelut ja ratkaisut kaikenkokoisille toimijoille

Raaka-aineista tuotantolaitteisiin, trendeistä tuotekehitykseen resepteihin ja vinkkeihin

megamenu-bakeries-leipurin

Korkealaatuiset puhtaat raaka-aineet pienempiinkin valmistuseriin, tuoreet ideat ja vinkit niin käsin leivottaviin tuotteisiin kuin teolliseen leivontaan.

megamenu-food-industry-leipurin

Laaja raaka-ainevalikoima, uusien tuotteiden kehitys ja tuotantolaitteet elintarviketeollisuuden yrityksille.

megamenu-food-service-leipurin

Gelato, pizza, raaka-aineet, valmiit pakasteet, laitteet, pakkaukset sekä asiantuntijuus. Myös tilaukset, varasto, toimitukset ja laskutus samassa paketissa.
www.leipurin.comhubfs2_FINLANDFI_Joulu22Leipurin-joulu-2022-featured-image-1
dawn-1
Joulun makeat herkut
Dawnin kätevillä ja maukkailla tuotteilla juhlakauteen
Zeelandia, Callebaut, Dawn, Ireks, Biospringer ja monet muut.
reference_foodiq_jari_leipurin

Foodiq

Yhteistyössä Leipurin kanssa: Foodiq kasvaa ja rakentaa vastuullista kasvipohjaista ruokatuotantoa
leipurin-recipe-hero-spicy-pumpkin-juustokakku

Reseptit ammattilaisille

Kokoelma reseptejä klassikoista viimeisimpiin trendeihin, tärkeimpiin sesonkeihin ja teemoihin. Katso reseptit, inspiroidu ja valitse sopivat valikoimaasi.
background-brush-macaron

Kestävän kehityksen matkamme

download-sustainability-teaser

Toimipiste

Tahkotie 1 E 2
01530 Vantaa
Puh: 09 521 70
Tiimi

Leipurin tiimi

Myyntipalvelutiimi

Leipurin Myyntipalvelu

Myyntipalvelumme palvelee sinua henkilökohtaisesti joka arkipäivä 8-16.
+358 9 521 2600
tilaukset.leipurin@leipurin.com
Head of aftersales

Antti Ahvenainen

+358 40 922 9157
antti.ahvenainen@vulganus.com
Kotiinkutsut ja muu operatiivinen hankinta

Sami Brunila

+358 40 532 9079
sami.brunila@leipurin.com
Markkinointijohtaja

Mika Coles

+358 50 368 5594
mika.coles@leipurin.com
Tekninen asiantuntija / Huoltopyynnöt

Mikko Haapakoski

+358 40 841 4344
mikko.haapakoski@vulganus.com
Talouspäällikkö

Johanna Haavisto

+358 41 522 9686
johanna.haavisto@leipurin.com
Food Service ja Retail

Jani Huttunen

+358 40 074 2410
jani.huttunen@leipurin.com
Luotonvalvonta ja asiakastietojen muutokset

Anne Härkönen

+358 40 754 1964
anne.harkonen@leipurin.com
Elintarviketeollisuuden tuotekehitys ja myynti

Antti Isokangas

+358 40 922 9141
antti.isokangas@leipurin.com
Aluemyyntipäällikkö: Artesaanileipomot, myymälät ja kahvilat (Varsinais-Suomi, Satakunta & Pohjanmaa)

Butterfield John

+358 40 922 9139
john.butterfield@leipurin.com
Myyntipalvelu

Jaana Keskinen

+358 9 521 3604
jaana.keskinen@leipurin.com
Myyntipalvelu

Tuula Kollanus

+358 9 521 2137
tuula.kollanus@leipurin.com
Laitemyynti

Gerli Kolomainen

+358 40 513 7703
gerli.kolomainen@leipurin.com
Sourcing Manager. Yeasts, vegetables, fruit&berry products, dairy products, raisins, cacao, chocolate, baking papers

Lelde Korenuka

+371 26 361 945
lelde.korenuka@leipurin.com
Tuotetiedot, laadunvalvonta, reklamaatiot

Mirka Kronlöf

+358 40 511 0400
mirka.kronlof@leipurin.com
CEO, Leipurin Group

Miska Kuusela

+358 40 820 1943
miska.kuusela@leipurin.com
Talousjohtaja

Lauri Lehto

+358 40 714 5598
lauri.lehto@leipurin.com
Leipurin local teams are here to help!

Team Leipurin

Leipurin local teams are here to help!
+358 9 521 2600
info@leipurin.com
Myyntipäällikkö

Tommi Lönnqvist

+358 50 556 3394
tommi.lonnqvist@leipurin.com
Head of Region Sweden

Ulf Malmsten

+46 8 682 72 11
ulf.malmsten@kobia.se
Head of Region Baltics & MD Lithuania

Darius Marcinkus

+370 686 42711
darius.marcinkus@leipurin.com
Supply Chain Manager

Aki Männistö

+358 40 922 9138
aki.mannisto@leipurin.com
Maajohtaja, Leipurin Suomi

Sami Nenonen

+358 40 560 1151
sami.nenonen@leipurin.com
Marketing Manager, eCommerce

Terja Niemenmaa

+358 40 524 4488
terja.niemenmaa@leipurin.com
Myyntipalvelu,Team Lead

Helena Nummela

+358 9 521 2142
helena.nummela@leipurin.com
Integration lead

Andreas Nyman

+46 8 682 72 17
andreas.nyman@kobia.se
Elintarviketeollisuuden tuotekehitys

Urho Paakkari

+358 40 922 9150
urho.paakkari@leipurin.com
Aluemyyntipäällikkö: Artesaanileipomot, myymälät ja kahvilat (Kaakkois-, Itä-, Pohjois-Suomi ja Häme)

Timo Parkkonen

+358 40 761 1356
timo.parkkonen@leipurin.com
Myyntipalvelu Trainee

Ronja Rajala

+358 9 521 2763
ronja.rajala@leipurin.com
Ostopäällikkö, Kasvirasvat, miksit, paranteet, kuorrutteet , täytteet & riisit

Minna Rajala

+358 40 577 6969
minna.rajala@leipurin.com
Ostopäällikkö, leipomopakasteet, aromit, väriaineet, välineet, gelatoraaka-aineet & tarvikkeet, koristeet, pakkausmateriaalit sekä out of home tuotteet

Sanna Ruponen

+358 40 554 4644
sanna.ruponen@leipurin.com
Tuotetiedot, laadunvalvonta, reklamaatiot

Olli Saarela

+358 40 833 6236
olli.saarela@leipurin.com
Myyntipalvelu

Johanna Saari

+358 9 521 2131
johanna.saari@leipurin.com
Myyntipalvelu

Sara Saviluoto

+358 9 521 3607
sara.saviluoto@leipurin.com
Gelato, konditoria- ja kahvileipätuotteet

Tarja Sjöfelt

+358 40 653 1417
tarja.sjofelt@leipurin.com
Sourcing Manager. Sugars, syrups, seeds, nuts, flours and grains, glucose, marzipanes, starches, spices, psyllium.

Edvardas Skamarocius

+370 68 223 581
edvardas.skamarocius@leipurin.com
Kotiinkutsut ja muu operatiivinen hankinta

Anna-Mari Sund

+358 400 269 630
anna-mari.sund@leipurin.com
Tuotetiedot, laadunvalvonta, reklamaatiot

Hanna Söder

+358 40 922 9167
hanna.soder@leipurin.com
Koti- ja ulkomaan kuljetukset, vienti. Kotiinkutsut ja muu operatiivinen hankinta.

Marja-Liisa Teerikangas

+358 40 501 0498
marja-liisa.teerikangas@leipurin.com
Aluemyyntipäällikkö: Artesaanileipomot, myymälät ja kahvilat (Uusimaa, Keski-Suomi & Pirkanmaa)

Johanna Tolonen

+358 40 922 9137
johanna.tolonen@leipurin.com
Digimarkkinointi

Heidi Tuominen

+358 40 922 9165
heidi.tuominen@leipurin.com
Kotiinkutsut ja muu operatiivinen hankinta

Elina Viholainen

+358 40 747 1351
elina.viholainen@leipurin.com
Ruokaleivät, sämpylät, snacksit ja kahvileipätuotteet

Kimmo Virtanen

+358 40 059 0772
kimmo.virtanen@leipurin.com
Elintarviketeollisuuden myynti

Eija Virtanen

+358 40 861 8847
eija.virtanen@leipurin.com
Varaosat / Varaosakyselyt

Aulis Vistbacka

+358 40 025 8540
aulis.vistbacka@vulganus.com
Myyntipäällikkö, laitemyynti

Rinor Vuciterna

+358 40 922 9127
rinor.vuciterna@leipurin.com
Varatoimitusjohtaja

Johan Zilliacus

+358 40 560 0811
johan.zilliacus@leipurin.com