Skip to content

Palvelut ja ratkaisut kaikenkokoisille toimijoille

Raaka-aineista tuotantolaitteisiin, trendeistä tuotekehitykseen resepteihin ja vinkkeihin

megamenu-bakeries-leipurin

Korkealaatuiset puhtaat raaka-aineet pienempiinkin valmistuseriin, tuoreet ideat ja vinkit niin käsin leivottaviin tuotteisiin kuin teolliseen leivontaan.

megamenu-food-industry-leipurin

Laaja raaka-ainevalikoima, uusien tuotteiden kehitys ja tuotantolaitteet elintarviketeollisuuden yrityksille.

megamenu-food-service-leipurin

Gelato, pizza, raaka-aineet, valmiit pakasteet, laitteet, pakkaukset sekä asiantuntijuus. Myös tilaukset, varasto, toimitukset ja laskutus samassa paketissa.
www.leipurin.comhubfs2_FINLANDFI_Joulu22Leipurin-joulu-2022-featured-image-1
dawn-1
Joulun makeat herkut
Dawnin kätevillä ja maukkailla tuotteilla juhlakauteen
Zeelandia, Callebaut, Dawn, Ireks, Biospringer ja monet muut.
reference_foodiq_jari_leipurin

Foodiq

Yhteistyössä Leipurin kanssa: Foodiq kasvaa ja rakentaa vastuullista kasvipohjaista ruokatuotantoa
leipurin-recipe-hero-spicy-pumpkin-juustokakku

Reseptit ammattilaisille

Kokoelma reseptejä klassikoista viimeisimpiin trendeihin, tärkeimpiin sesonkeihin ja teemoihin. Katso reseptit, inspiroidu ja valitse sopivat valikoimaasi.
background-brush-macaron

Kestävän kehityksen matkamme

download-sustainability-teaser

Toimipiste

Tahkotie 1 E 2
01530 Vantaa
Puh: 09 521 70
Leipurin tiimi

Johtoryhmä ja hallitus

Leipurin Suomi

Johtoryhmä

 Headshot

Maajohtaja, Leipurin Suomi

Sami Nenonen

+358 40 560 1151

sami.nenonen@leipurin.com
 Headshot

Talouspäällikkö

Johanna Haavisto

+358 41 522 9686

johanna.haavisto@leipurin.com
 Headshot

Supply Chain Manager

Aki Männistö

+358 40 922 9138

aki.mannisto@leipurin.com
 Headshot

Markkinointijohtaja

Mika Coles

+358 50 368 5594

mika.coles@leipurin.com
 Headshot

Tuotetiedot, laadunvalvonta, reklamaatiot

Mirka Kronlöf

+358 40 511 0400

mirka.kronlof@leipurin.com
Leipurin Group

Johtoryhmä

 Headshot

CEO, Leipurin Group

Miska Kuusela

+358 40 820 1943

miska.kuusela@leipurin.com
 Headshot

Talousjohtaja

Lauri Lehto

+358 40 714 5598

lauri.lehto@leipurin.com
 Headshot

Varatoimitusjohtaja

Johan Zilliacus

+358 40 560 0811

johan.zilliacus@leipurin.com
 Headshot

Maajohtaja, Leipurin Suomi

Sami Nenonen

+358 40 560 1151

sami.nenonen@leipurin.com
 Headshot

Head of Region Baltics & MD Lithuania

Darius Marcinkus

+370 686 42711

darius.marcinkus@leipurin.com
 Headshot

Head of Region Sweden

Ulf Malmsten

+46 8 682 72 11

ulf.malmsten@kobia.se
 Headshot

Integration lead

Andreas Nyman

+46 8 682 72 17

andreas.nyman@kobia.se
Leipurin group

Hallitus

 Headshot

Toimitusjohtaja

Rolf Jansson

+358 9 52170

rolf.jansson@aspo.com
 Headshot

Tekniikan tohtori

Kaisa Poutanen

+358 9 52170

leipurin@leipurin.com
 Headshot

Hallintotieteiden maisteri

Harri Sivula

+358 9 52170

leipurin@leipurin.com
 Headshot

Kauppatieteiden maisteri

Jukka Havia

+358 9 52170

leipurin@leipurin.com
 Headshot

Diplomi-insinööri

Mikko Heikkilä

+358 9 52170

leipurin@leipurin.com