Ota yhteyttä

Leipomot

Meidän kauttamme hoituu kaikki raaka-aineista laitteisiin ja trendeistä resepteihin. Olemme jo yli sata vuotta toimineet leipomoiden luottokumppanina.

Oma Baking Centerimme testaa ja kehittää jatkuvasti uusia reseptejä leipomoille. Saat kauttamme parhaan valikoiman laadukkaita raaka-aineita ja kaikki tarvittavat laitteet leipomotoimintaasi. Sparraamme toiminnan kehittämisessä ja tuomme uusia liikeideoita kaikenkokoisille leipomoille artesaanileipomoista isoille sekä pienemmille paikallisille toimijoille.

sami-nenonen-square
Sami Nenonen

Maajohtaja

+358 40 560 1151
sami.nenonen@leipurin.com

 

tommi-lonnqvist-square
Tommi Lönnqvist

Myyntipäällikkö

+358 50 556 3394
tommi.lonnqvist@leipurin.com

 

timo-parkkonen-square
Timo Parkkonen

Aluemyyntipäällikkö: Artesaanileipomot, myymälät ja kahvilat
(Kaakkois-, Itä-, Pohjois-Suomi ja Häme)

+358 40 761 1356
timo.parkkonen@leipurin.com

 

john-butterfield-square
John Butterfield

Aluemyyntipäällikkö: Artesaanileipomot, myymälät ja kahvilat (Varsinais-Suomi, Satakunta & Pohjanmaa)

+358 40 922 9139
john.butterfield@leipurin.com

 

Tolonen_Johanna_2
Johanna Tolonen

Aluemyyntipäällikkö: Artesaanileipomot, myymälät ja kahvilat (Uusimaa, Keski-Suomi & Pirkanmaa)

+358 40 922 9137
johanna.tolonen@leipurin.com

 

kimmo-virtanen-square
Kimmo Virtanen

Ruokaleivät, sämpylät, snacksit ja kahvileipätuotteet

+358 40 0590 772
kimmo.virtanen@leipurin.com

 

tarja-sjofelt-square
Tarja Sjöfelt

Gelato, konditoria- ja kahvileipätuotteet

+358 40 653 1417
tarja.sjofelt@leipurin.com

 

rinor-vuciterna-square
Rinor Vuciterna

Laitemyynti, myyntipäällikkö

+358 40 922 9127
rinor.vuciterna@leipurin.com

 

Gerli_2022
Gerli Kolomainen

Laitemyynti

+358 40 513 7703
gerli.kolomainen@leipurin.com

 


Tilaa miten ja milloin haluat

Leipurin myyntikanavat ovat vaikka 24/7/365, voit tilata suoraan verkosta tai asiantuntevan myyntipalvelumme kautta.

Leipuriin verkkokaupasta

leipurin_eStore

Leipuriin verkkokaupasta löydät koko laajan valikoimamme ja palvelemme sinua verkossa vuoden jokaisena päivänä 24 tuntia.

VERKKOKAUPPAAN

 

Leipurin myyntitiimi

mypa

Myyntipalvelumme palvelee sinua henkilöhtaisesti joka arkipäivä 8-16.

Puhelin: 09 521 2600
tilaukset.leipurin@leipurin.com


Ota yhteyttä