Ota yhteyttä

Johtoryhmä

Leipurin Oyj:n johtoryhmä, Suomi

sami-nenonen-square
Sami Nenonen

Maajohtaja

+358 40 560 1151
sami.nenonen@leipurin.com

 

peggy-hansson-square
Peggy Hansson

Henkilöstöjohtaja

+358 40 661 8576
peggy.hansson@leipurin.com

 

mikko-tervonen-square
Mikko Tervonen

Logistiikka- ja laatujohtaja

+358 9 521 2108
+358 40 504 0780
mikko.tervonen@leipurin.com

 

mika-coles-square
Mika Coles

Markkinointijohtaja

+358 9 521 2148
+358 50 368 5594
mika.coles@leipurin.com

 

johanna-haavisto-square
Johanna Haavisto

Talouspäällikkö

+358 9 521 2537
+358 41 522 9686
johanna.haavisto@leipurin.com

 

Leipurin Group -johtoryhmä

heli-arantola-square
Heli Arantola

Toimitusjohtaja

+358 9 521 2100
heli.arantola@leipurin.com

 

lauri-lehto-square
Lauri Lehto

Talousjohtaja

+358 9 521 2533
+358 40 714 5598
lauri.lehto@leipurin.com

 

mikko-tervonen-square
Mikko Tervonen

Logistiikka- ja laatujohtaja

+358 9 521 2108
+358 40 504 0780
mikko.tervonen@leipurin.com

 

peggy-hansson-square
Peggy Hansson

Henkilöstöjohtaja

+358 40 661 8576
peggy.hansson@leipurin.com

 

elena-smirnova-square
Elena Smirnova

Head of Region East & MD Russia

+7 812 325 2013
+7 921 992 9698
elena.smirnova@leipurin.com

 

darius-marcinkus-square
Darius Marcinkus

Head of Region Baltics & MD Lithuania

+370 (37) 451450
+370 (686) 42711
darius.marcinkus@leipurin.com

 

Leipurin hallitus

rolf-jansson-square
Rolf Jansson

Toimitusjohtaja Aspo Oyj

Hallituksen puheenjohtaja vuodesta 2021

 

Leipurin_Logo_Icon_4-Color_RGB
Kaisa Poutanen

Tekniikan tohtori


Senior Advisor, VTT
Advisor, Nordic FoodTech Venture Capital
Hallituksen jäsen vuodesta 2014

Leipurin_Logo_Icon_4-Color_RGB
Harri Sivula

Hallintotieteiden maisteri


Hallitusammattilainen
Hallituksen jäsen 2010–2013 ja vuodesta 2014

 

Leipurin_Logo_Icon_4-Color_RGB
Jukka Havia

Kauppatieteiden maisteri


Chief Financial Officer, Evac Group
Hallituksen jäsen vuodesta 2014

 

Leipurin_Logo_Icon_4-Color_RGB
Mikko Heikkilä

Diplomi-insinööri


Konsernin kehitysjohtaja, Aspo Oyj
Hallituksen jäsen vuodesta 2021

Ota yhteyttä: