Uudised

Pagari toimetamised

Leipurin 20.10.16 16:15

Ühel päikselisel oktoobripäeval jalutas Leipurini pagar läbi pargi tööle, kollase-punasekirjud vahtralehed jalge all sahisemas. See tuletas talle meelde, et jõulud ei olegi enam kaugel. Pagar hakkas kohe mõtlema, milliste toodetega oma kliente sellel talvehooajal üllatada. Kuid häid ja huvitavaid tooraineid on ju laos palju! Ta otsustas, et hakkab aga järjest katsetama ja küpsetama. Kõigepealt jäi pagarile näppu White Lady (ehk Valge Daami) keeksisegu kott. Segu teeb eriliseks ja talviseks õrn õuna ja kaneeli mekk. Kui lisada tainasegusse kuivatatud jõhvikaid, saab keeksile rõõmsa punatäpilise sisu.

Pagar kaalus tainaained:

White Lady segu 600 g
Suhkrut 400 g
Kanamune 540 g
Vett 320 g
Toiduõli 180 g

Ta segas ained omavahel läbi ning jättis u. 5 minutiks seisma. Seejärel segas labaga mikseris kõige tasasemal kiirusel paar minutit kuniks moodustus ühtlane mass. Kõige lõpus lisas katlasse veel peotäie kuivatatud jõhvikaid. Nüüd valas ta taina küpsetusvormi ning küpsetas 180°C juures.

Kreemi jaoks kaalus järgnevad ained:

Fond Royal Ahjuõuna 200 g
Vett 250 g
Vahustatud Prontallusot 1000 g

Ahjuõuna maitseline Fond Royal lahustada vees ja lisada saadud segu õrnalt vahustatud Prontalluso sisse – nii lihtne see kreemitegu oligi! Nüüd vaja veel pritsida kreem kaunilt koogipõhjale ning kaunistada. Ja talvine kook sai valmis.

 

EE_blog1.jpg

Leipurin

Leipurin serves the baking industry and other food industry by supplying ingredients, machinery and production lines necessary for production, as well as know-how related to baking.

Telli Leipurin uudiskiri

Hiljutine postitused

Topics