BLOGS

KAS IR "E" VIELAS?

Leipurin Latvija 22.03.2017
Leipurin Latvija
Leipurin Latvija
30/09/2023

Pēdējā laikā vērojams, ka patērētāji sāk pievērst uzmanību ne tikai pārtikas produkta vizuālajam izskatam, bet arī marķējumā sniegtajai informācijai, lai uzzinātu, no kā iekārotais produkts sastāv.

Tā patērētāji marķējumā – produkta sastāvā pamana arī noslēpumainu burtu „E”, kas papildināts ar noteiktu ciparu kombināciju. Turklāt, patērētājam ne vienmēr ir skaidrs, ko nozīmē burts „E” un kāpēc tas parādās marķējumā.

Iespējams, tieši informācijas trūkuma dēļ sabiedrībā radušies maldīgi stereotipi par „E” vielu iespējamo kaitīgumu.
2017.03.22 Kas ir E-vielas.jpg

Lai arī šķiet, ka pārtikas piedevas ir mūsdienu civilizācijas produkts, tās jau izsens plaši izmantotas. Senajā Ēģiptē lietoja pārtikas krāsvielas un aromatizētājus, Romā – salpetri (kālija nitrātu) medījuma vai loma pasargāšanai no bojāšanās. Arī mūsu vecmāmiņas gardu maltīšu pagatavošanai ir lietojušas cepamo pulveri, krāsvielas, citronskābi un etiķi konservēšanai.

Kāpēc pārtikai ir jāpievieno pārtikas piedevas, fermenti un aromatizētāji? Tās ir vielas, kuras pievieno pārtikai ar dažādiem nolūkiem, piemēram, pārtikas produkta krāsas, konsistences, garšas un aromāta uzlabošanai, kā arī lai novērstu produkta bojāšanos.
2017.03.22 Kas ir E-vielas 02.jpg

Lasīt pilnu rakstu...

Sekojiet mums: www.facebook.com/leipurin.latvija www.instagram.com/leipurin.latvija www.linkedin.com/company/leipurin www.youtube.com/channel/UCc0VTFNu17OFaBHQQISTJCA

Publicētā materiāla avots – Zemkopības ministrija

Tēmas: Leipurin, Latvija, E-vielas, Informācijai

Leipurin Latvija

Leipurin ir unikāls risinājumu sniedzējs maizes un konditorejas jomā, pārtikas rūpniecībā un OOH (Out of Home) tirgū. Leipurin piedāvā risinājumu klāstu no produktu attīstības, receptēm, izejvielām, apmācībām un aprīkojuma līdz pat tirdzniecības vietas dizainam.