Pēdējā laikā vērojams, ka patērētāji sāk pievērst uzmanību ne tikai pārtikas produkta vizuālajam izskatam, bet arī marķējumā sniegtajai informācijai, lai uzzinātu, no kā iekārotais produkts sastāv.
Tā patērētāji marķējumā – produkta sastāvā pamana arī noslēpumainu burtu „E”, kas papildināts ar noteiktu ciparu kombināciju. Turklāt, patērētājam ne vienmēr ir skaidrs, ko nozīmē burts „E” un kāpēc tas parādās marķējumā.
Iespējams, tieši informācijas trūkuma dēļ sabiedrībā radušies maldīgi stereotipi par „E” vielu iespējamo kaitīgumu.
Lai arī šķiet, ka pārtikas piedevas ir mūsdienu civilizācijas produkts, tās jau izsens plaši izmantotas. Senajā Ēģiptē lietoja pārtikas krāsvielas un aromatizētājus, Romā – salpetri (kālija nitrātu) medījuma vai loma pasargāšanai no bojāšanās. Arī mūsu vecmāmiņas gardu maltīšu pagatavošanai ir lietojušas cepamo pulveri, krāsvielas, citronskābi un etiķi konservēšanai.
Kāpēc pārtikai ir jāpievieno pārtikas piedevas, fermenti un aromatizētāji? Tās ir vielas, kuras pievieno pārtikai ar dažādiem nolūkiem, piemēram, pārtikas produkta krāsas, konsistences, garšas un aromāta uzlabošanai, kā arī lai novērstu produkta bojāšanos.
Publicētā materiāla avots – Zemkopības ministrija