Ota yhteyttä

Hankinta ja laatu

Hankinta- ja laatutiimimme ovat vastuussa erinomaisten raaka-aineiden ja tarvikkeiden hankinnasta ympäri maailmaa.

Hankintatiimi valitsee ja varmistaa parhaat tuotteet käyttöösi sekä huolehtii niiden hyvästä saatavuudesta.

Laatutiimi työskentelee raaka-aineiden ja tarvikkeiden korkean laadun varmistamiseksi joka päivä ja jokaiseen toimitukseen asiakkaillemme.

Raaka-aineiden hankinta

johan-zilliacus-square
Johan Zilliacus

Varatoimitusjohtaja

+358 9 521 2160
+358 40 560 0811
johan.zilliacus@leipurin.com

 

minna-rajala-square
Minna Rajala

Ostopäällikkö
Kasvirasvat, miksit, paranteet, kuorrutteet , täytteet & riisit

+358 9 521 2114
+358 40 577 6969
minna.rajala@leipurin.com

 

sanna-ruponen-square
Sanna Ruponen

Ostopäällikkö
Leipomopakasteet, aromit, väriaineet, välineet, gelatoraaka-aineet & tarvikkeet, koristeet, pakkausmateriaalit sekä out of home tuotteet

+358 9 521 2112
+358 40 554 4644
sanna.ruponen@leipurin.com

 

edvardas-skamarocius-square

Edvardas Skamarocius

Sourcing Manager
Sugars, syrups, seeds, nuts, flours and grains, glucose, marzipanes, starches, spices, psyllium.

+370 68 223 581
edvardas.skamarocius@leipurin.com

 

Leipurin_Logo_Icon_4-Color_RGB

Lelde Korenuka

Sourcing Manager
Yeasts, vegetables, fruit&berry products, dairy products, raisins, cacao, chocolate, baking papers

+371 26 361 945
lelde.korenuka@leipurin.com

 

 

 

Kotiinkutsu

elina-viholainen-square
Elina Viholainen

Kotiinkutsut ja muu operatiivinen hankinta

+358 9 521 2113
+358 40 747 1351
elina.viholainen@leipurin.com

 

anna-mari-sund-square
Anna-Mari Sund

Kotiinkutsut ja muu operatiivinen hankinta

+358 9 521 2307
+358 400 269 630
anna-mari.sund@leipurin.com 

marja-liisa-teerikangas-square
Marja-Liisa Teerikangas

Kotiinkutsut ja muu operatiivinen hankinta

+358 9 521 2731
+358 40 501 0498
marja-liisa.teerikangas@leipurin.com 

sami-brunila-square
Sami Brunila

Kotiinkutsut ja muu operatiivinen hankinta

+358 9 521 2141
+358 40 532 9079
sami.brunila@leipurin.com

Laatu

mikko-tervonen-square
Mikko Tervonen

Logistiikka- ja laatujohtaja

+358 9 521 2108
+358 40 504 0780
mikko.tervonen@leipurin.com

 

mirka-kronlof-square
Mirka Kronlöf

Tuotetiedot, laadunvalvonta, reklamaatiot

+358 40 511 0400
quality@leipurin.com
mirka.kronlof@leipurin.com

 

olli-saarela-square
Olli Saarela

Tuotetiedot, laadunvalvonta, reklamaatiot

+358 9 521 2103
+358 40 833 6236
quality@leipurin.com
olli.saarela@leipurin.com

 

laura-eerola-square
Laura Eerola

Tuotetiedot, laadunvalvonta, reklamaatiot (Äitiyslomalla)

+358 9 521 2116
quality@leipurin.com
laura.eerola@leipurin.com

 

hanna-soder-square
Hanna Söder

Tuotetiedot, laadunvalvonta, reklamaatiot

+358 40 922 9167
hanna.soder@leipurin.com

 


Ota yhteyttä